Doğal Yağlar-1

Doğal Papatya Yağı


Problemli ve hassas ciltlerde yaraları iyileştirici etkisi vardır. Ayrıca bademcik ve diş iltihaplarında gargara olarak kullanılır. Cilde masaj yapılarak kullanılır. Bir fincan suya, 4–5 damla eklenerek gargara yapılır. İçilme­melidir.


Doğal Menekşe Yağı


Egzama ve saç dökülmesine karşı etkilidir. Mikrop öldürücüdür. Aynı zamanda kuru saçların bakımında da etkilidir. Saçı nemlendirir, parlaklık verir ve canlandırır. Ayrıca parfüm yapımında kullanılır. Cilde masaj yapılarak kullanılır.


Doğal Ketentohumu Yağı


Mide ağrılarını ve kabızlığı giderir. Hazmı kolaylaştırır. Sindirim sistemi iltihaplarında etkin olarak kullanılır. Zihin açıcıdır. Bir fincan suya 5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir.


Doğal Gliserin Yağı


Cildi besler ve yumuşatır. Cilt çatlaklıklarını giderici özelliği vardır. Romatizma ağrılarına iyi gelir. Gerekli bölgeye masaj yapılarak uygulanır.

Doğal Kayısı Yağı


Cilde canlılık verir. Yüzde oluşan kırışıklıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Bağırsak parazitleri­nin giderilmesinde kullanılır. Yüz temizliğinde kullanılır. Cilde canlılık verir. Cilde pamuk yardımı ile sürülür. Bir fincan suya 2-3 damla damlatılarak kullanılır.


Doğal Karanfil Yağı


Sinirleri yatıştırır. Ağrı kesici olarak kullanılır. Diş ağrılarına iyi gelir. Dişeti çekilmesi ve iltihabına faydası vardır. Aynı zamanda ağız kokularına da iyi gelir.


Bir fincan suya, 1–2 damla damlatılarak içilir. Diş ağrıları için de pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.


Doğal Zeytinyağı Yağı


Saç derisini ve cildi besler. Damar sert­liğini giderici etkisi vardır. Bağırsakları çalıştırır.

Cildi canlandırır. Ayrıca adale ağrılarını dindirir.

Cilde ve saç diplerine masaj olarak parmak uçlarıyla friksiyon yaparak uygulanır.

Doğal Zambak Yağı


Vücuttaki ağrıları dindirir. Romatizma ağrılarına iyi gelir. Selülit tedavisinde etkilidir. Aynı zamanda parfüm yapımında da kullanılır.

Vücuda masaj yapılarak uygulanır.


Doğal Vanilya Yağı


Mideyi uyarıcı ve aynı zamanda cinsel gücü arttırıcı etkisi vardır. Bu etkileri merkezi sinir sistemini uyarması sonucu meydana gelir.

Bir fincan suya, 5 damla damlatılarak günde 3 defa içilir.

Doğal Karabiber Yağı


İştah açıcıdır. Hazmı kolaylaştırır, gaz ve idrar söktürücü özelliği vardır. Öksürük keser. Aynı zamanda vücut enerjisini yükseltir.

Bir fincan suya, 3–4 damla damlatılarak günde 3 defa içilir.


Doğal Tatlı Elma Yağı


Kuru ve çatlak ciltlere ve aynı zamanda yağlı, sivilceli cildin bakımında da kullanılır. Saçlara yumuşaklık ve parlaklık verir.

Cilde ve saçlara masaj olarak uygulanır.


Doğal Tatlı Badem Yağı


Kuru ve çatlak ciltler üzerinde olumlu etkileri olur.

Pürüzleri giderir. Ayrıca saçları besler ve dökülmesini önler. Kabızlığı giderir. Özellikle hassas ve kuru ciltlere uygulandığı gibi her cilde de uygulanabilir.

Saç diplerine masaj olarak uygulanır. Kabızlık için günde 1 çay kaşığı içilir. Cilde masaj olarak uygulanır.

Doğal Susam Yağı


Kuru ciltler, kirpik, kaş ve saçlar için rahatlıkla kullanılır. Şeker hastalığında kullanılır. Yanıkları iyileştirici özelliği vardır. Her türlü cilt için kullanılır.

Romatizma ve selüloit tedavisinde kullanılır.

Ayrıca saç kırılmasını önler. Sabahları aç kamına bir çay kaşığı içilir. Cilde ve saça masaj yapılarak da uygulanır.

0 yorum: