Doğru Makyaj için ipuçları

1. Solgun cildinize renk katın

Makyör Scott Barnes, cildinizi canlandırmak için sim içeren bir nemlendirici veya krem formüllü bir fondöten kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece, cildinizi hem nemlendirmiş hem de kızarıklığını gidermiş olacaksınız.

Parmaklarınızın ısısı, dağılımı kolaylaştıracağından uygulamayı elinizle yapabilirsiniz. Güneş koruma faktörlü, ince kıvamlı fondötenler sizin için ideal olabilir.

2. Çizgileri yok edin

Ağzınızın kenarında bulunan parantez görünümlü çizgiler uyurken yüzünüzü yastığa koyduğunuz için uyandığınızda daha belirgin oluşur.

Bu çizgileri gidermek için bu bölgelere bir kapatıcı kullanın. İnce formüllü bir stick kapatıcı deneyebilirsiniz.

3. Gözleriniz parlasın

Koyuluğu gidermek için, göz çevrenize bej renkli bir far sürün. Ardından, kirpiklerinizi kıvırıp maskara uygulayarak yüzünüzü ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah renkli bir maskara tercih etmelisiniz: Kontrast renkler oldukları için göz çevrenize uyguladığınız açık renk daha belirgin duracaktır.

5. Enerjik renkler seçin

Turuncu, pembe gibi sıcak tonlardaki far ve rujlar enerjik bir ruh haline sahip olmanızı sağlarken mor, mavi gibi donuk renkler bitkin görünmenize sebep olur.

Eğer dudaklarınız inceyse parlak renkli bir parlatıcı kullanıp dolgun görünüm sağlayabilirsiniz.

4. Bronzlaştırıcı pudrayı abartmayın

Yüzünüz hayalet gibi bembeyaz ise, bronzlaştırıcı pudraya yüklenebilirsiniz. Ancak o turuncu renk cildinizde hem basit durur hem de pudra cildinizin doğal yağını kurutabilir.

Makyöz Charlotte Tilbury, krem formüllü bir aydınlatıcıyı yanaklarınıza, kaşlarınızın altına ve burnunuzun orta kısmından aşağıya doğru sürerek ışıltınızı artırmanızı tavsiye ediyor.

0 yorum: